Ad
1

GÜNDEM / Yusuf İNAN

İzmir'de siyaset dengesini kaybetti!

Ad

İzmir siyasetinde Ak Parti'nin Yok Parti olması nedeniyle favori CHP oluyor. CHP de İzmir'e ışık veremediği için olan İzmir'e ve İzmirlilere oluyor.
 

Ak Parti bu seçimler de sanki biraz iddialı gibi göründü. Genel Başkan Erdoğan küresel sorunlardan başını kaldırıp İzmir'e baktı bakmasına da aday olarak hazırlanan isimler hayal kırıklığı olarak değerlendiriliyor.

 

Bir FETÖ Masalı'na teslim olan Ak Parti aday bulmakta zorlanıyor. Tek başına 50 bine yakın oy alan Mehmet Bayındır listede yine görünmüyor. Şehit Aileleri İzmir Dernek Başkanı Hatice İşbilen de listeye alınmıyor.
 

EBSO Başkanı Yorgancılar ve İTB Başkanı Kestelli'nin adı dillendiriliyor. Evet her iki isim de İzmir'de karşılığı olan isimler ancak Ak Parti tabanı da artık bizden birileri olsun istiyor.

İzmir'de Ak Parti'nin sokakta dolaşacak vekili yok. Bugüne kadar da yoktu. Bu seçimde de olmasını beklemiyorum. Necip Kalkan'a da FETÖCÜ damgası vurdular, muhtemelen o da listeye giremeyecek.
 

Ak Parti bu FETÖ bataklığına kötü saplandı. Tüm önemli adamları, partiye güç verenler gizli ve gizemli eller tarafından FETÖCÜ ilan ediliyor. Ak Parti'nin devletluları da ümüğünü sıkıyor.
 

Halbuki FETÖCÜ olarak ilan edilenlerin hiçbirinin Cemaat ile ilgisi alakası yok. Var diye iddia edenler kadar bile yok.
 

Basit bir örnek vereceğim. Ukrayna'da Cemaat'in önemli adamları Odessa Başkonsolosu Cemil Ufuk Toğrul ve Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel'in en yakınında, her tür etkinlikte birlikteler. Akıl danıştıkları ademler de bunlar.

İlginçtir bu ekip Ukrayna'da hayali Cemaatçi ve FETÖCÜ üretiyor, bu nedenle de birçok iş adamı mağdur ediliyor.
 

Kimse üzerine alınmasın! Örnek olsun diye yazdım. Kızdırırsanız isimleri de yazarım (!) Şakam yoktur.

Türkiye'de ve dolayısıyla İzmir'de de durum aynı...
 

Ak Parti yönetimi öncelikle kendi kendine sormalıdır. İktidarda kalmak mı istiyorlar, gitmek mi?

Şuan ki görüntü hemen kaçıp gidelim türünden...
 

İzmir bir türkücü, bir topçu ile alınmaz.

Seçim sabahı en büyük hezimeti İzmir'de yaşarsınız, yaşayacaksınız da. Seçim öncesi Atatürk Lisesi'ndeki skandalın İzmirlileri ne hale getirdiğinden haberiniz var mı?
 

İzmir'in en kaliteli lisesi saçma sapan işlerle uğraşıyor.

Geçti borun pazarı...

İzmir'de okullardaki skandalları, Ak Parti iktidarının atadığı kime ve nereye çalıştıkları belli olmayan müdürleri, MEB İzmir İl Müdürülerinin beceriksizliklerini az yazmadım.
 

Yok Parti'nin İzmir'deki menfaat ilişkileri İzmir'i bitirdi. İzmir'deki tüm okullarda yasal olmayan örgütlenmelere, eğitim dışı faaliyetlere dikkat çektiğimde “Herşey kontrol altında, sen bu işlere karışma” diye uyarılmıştım.
 

Hatta Ak Parti Genel Başkanı / Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'a ağır hakaret ve küfür eden bir müdürünün rezilliklerini yazdığım için ceza da aldım.
 

Ak Parti'nin beceriksiz yöneticileri, İzmir'i kaybetmek için ellerinden geleni yaptılar. Şimdi Atatürk Lisesi üzerinden koparılan fırtına İzmir'deki Ak Parti varlığını sıfırladı.
 

CHP'de durum nasıl?
 

CHP'de de durum benzer. Bir Aziz Kocaoğlu kaprisinin arkasında İzmir heder ediliyor. Medyaya yansıyan isimlere bakarsanız Kocaoğlu'nun CHP'yi bitirmek üzere olduğunu anlarsınız.
 

Kocaoğlu'nun gözdelerine bakar mısınız?

Hüseyin Sezer ve Ali Engin...

Hüseyin Sezer Bornova İlçe Başkanlığı dönemindeki yardımcısı... Ali Engin; hakkında Karşıyaka Adliyesiye yapılan “Yolsuzluk ve Çete” temalı suç duyurusunu Cemaat'in zombilerinin yardımıyla savuşturduğu iddia edilen eski bir il başkanı.
 

O haberi ben yazdım. O haber nedeniyle Cemaat ve CHP'nin en üst düzeyde hedefi haline geldim. Ali Engin'in Cemaat katındaki değerini inanın çözemedim.
 

Cemaat'in Ali Engin için verdiği mücadeleye hala şaşırıyorum.
 

İzmir'deki savcılar Ali Engin ile Cemaat ilişkisini neden mercek altına almadılar onu da anlayabilmiş değilim.
 

İyi Parti'nin durumuna gelince orada da İzmir'e katkı sağlayacak bir fotoğraf göremiyorum.

Aytun Çıray, Musavat Dervişoğlu eğer listeye girebilirse Ahmet Doğruyol, İbrahim Dönertaş ve Tarcan Ülük gibi tanınmış isimler var. Yusuf Halaçoğlu İzmir için dikkat çekici olabilir ancak halk ile diyalog kuracak adayları çok az.

 

Bekleyip görelim, kesin liste yayınlanınca daha neler göreceğiz...

Onu da o zaman yazarız...

 

 

 

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Ak Parti İzmir'de vefa sorgulaması!
 2. MHP ve CHP İzmir'de İYİ Parti'ye yer mi açıyor?
 3. Bir zamanlar herkes Fethullahçıydı?
 4. Tuğrul Türkeş haklı çıkarsa, Ak Parti iktidarı komple kaybeder!
 5. İzmir'de siyaset dengesini kaybetti!
 6. 'Bir Kadın Bir Erkek' çalıntı mı, çalındı mı?
 7. Ekrem Demirtaş gerçekten korkmuş!
 8. Tamam mı, Devam mı?
 9. İbrahim Tatlıses İzmir'e yakışır!
 10. Aziz Kocaoğlu'na başparmak göstermek!
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz