Ad
1

GÜNDEM / Yusuf İNAN

Bu kabineyi Fethullah Gülen yapsa daha iyisi olmazdı!

Ad

Yaklaşık bir yıldır ülkenin içindeki zikzakları anlamak ve yazmakta zorlandık. AKP iktidardan düşecek dedik, düşmedi. Oyları düştü dedik, düşmedi. İYİ Parti ve HDP meclise girdi. Vekil sayıları düşmüş gibi görüldü. Türkiye'nin gazı alındı.

Ne Ak Parti'nin ne de Başkan Erdoğan'ın oyları düşmedi!

Efendim oy çaldılar, tehdit ettiler, falan filan...

Sonuç ortada...

İnce bey ne dedi?

Adam kazandı...

 

*

İşte İYİ Parti'nin durumu...

Ortaya koydukları ciddi projeleri olmayan bir siyasi partiye, Türk Milleti'nin verdiği destek bence fazla.

Bakın Akşener'in Hocam dediği Ümit Özdağ Türk Ocakları'ndan istifa etmiş. İşte gerekçesi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk Bakanlar Kurulu üyelerini kutlar, Türk milletine hayırlı hizmetlerde bulunmalarını dileriz”.

Bu mesajı Türk Ocakları sosyal medya hesabından paylaşmış. Ümit Özdağ'ın istifası ve üslubuna bakınız:

“Türk Ocakları Türkiye Cumhuriyetini kuran fıkrin ve kadronun merkeziydi. Bunu unutarak Erdoğan'ı tebrik etmek, Türk Ocağı ruhunu terk etmektir. Türk Ocakları tekrar Türk olana kadar Türk Ocakları'ndan istifa ediyorum.
 

Ümit Özdağ'ı çok iyi tanıyorum. Kendisi Deniz Web'e ait yüzlerce haber sitesinde köşe yazıyordu. Dikkatinizi çekerim. Teklif bizden gitmedi. Kendisi bizim sitelerimizde yazmak istedi. Yazılarımı göndereyim beğenirseniz yayınlar mısınız dedi.

Biz de tabiki gönderin değerlendirelim dedik. Babası Başbuğ'un arkadaşlarından olan bir kişiyi geri çevirmek bize yakışmazdı. Yazılarında ilginç konulara değinirdi. Kürtlerin de Türk olduğunu iddia eden yazıları hayli tartışılmıştı.

MHP'nin genel başkanlığına aday oldu. O günlerde MHP'de ve Ülkücü Camia'da büyük tartışmalar yaşandı. O arada da bizim yazarımız olarak yüzlerce haber sitesinde makaleleri yayınlanıyor ve Ümit Özdağ'a destek verdiğimiz, şişirdiğimiz düşünülüyordu.

Başbuğ'un yakınlarında bir çok isim Yusuf Kardeş yazdırma bu adama, neden şişiriyorsun bu adamı diyordu. Ben de farklı düşünenler de yazsın “demokrasi” çeşitlilik gökkuşağının güzelliği bu diyordum.

O gece bir rüya gördüm. "Yemyeşil bir alan. Heryer  yemyeşil, düzgün kesilmişler çimenlerin ilerisi çam ormanı.  Etraf sessiz, ve huzurlu. O bölgede  genç delikanlıların nöbet tuttuğunu düşünüyorum. Ama  kimseyi görmüyorum. Yeşilliğin ortasında tek katlı güzel bir bina var. İçine giriyorum. Orası Başbuğ'un Mevki Hastanesi'ndeki odası.  O odada  Başbuğ'u birçok kez ziyaret etmiştim. Başbuğ  her zaman olduğu gibi ranzaya uzanmış yatıyor. Odasında duvar büyüklüğünde sürgülü cam kapı var. Kapı yarı açık. Başbuğ benim içeri girdiğimi görünce yattığı ranzadan doğrulup Ümit Özdağ'ı kastederek hiddetle “Yusuf Kardeş o adama söyle harmanımı dağıtmasın' dedi.

Ürpertiyle uyandım.

Hay Allah demek Başbuğ Ümit Özdağ'ı istemiyor diye düşündüm ve  geri yattım. O gece aynı rüyayı üç kez gördüm. Sabahta ilk iş olarak rüyayı yazıp Tabirci.com sitesinden yayınladım.

Ümit Özdağ rüyayı Tabirci.com sitesinde okuyunca  telefonla arayarak benim yazılarımı izin almadan neden yüzlerce sitenizde yayınlıyorsunuz dedi. Ben de siz talep ettiniz dedim. Hayır ben talep etmedim dedi. Peki size ait mail adresinden yüzlerce makaleyi cinler mi gönderdi deyince, yardımcım benden izinsiz göndermiş dedi.

Ben de size ait tüm makaleleri tüm sitelerimizden kaldırıyoruz dedim ve kaldırdık.

İşte Ümit Özdağ böyle bir hoca!

O nedenle Türk Ocakları'ndan istifası yerindedir. Türk Ocakları doğru olanı yapmıştır. Ümit Özdağ da kendi kısır döngüsünde hiç değişmediğini göstermiştir.

İYİ Partililer neden az oy aldık diye üzülmesinler. Bu kadro bundan daha fazlasını yapamazdı...

Gelelim başlığa...

Yazımın başında dediğim gibi bu ülkede olup biteni anlamak hayli zorlaştı...

Cemaat'in haber sitesi  http://www.shaber3.com Fethullah Gülen'in bir sohbetini manşetine taşımış “İslam Dünyası İrşad'a muhtaç”.

Arkasından yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 2013 yılında dersanelerin kapatılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı eleştirel bir paylaşımı gündeme taşımışlar:

"Babamın dershane yorumu: Bakanlık deveyi yularından döndürmeyi beceremeyince kuyruğundan döndürmeye çalışıyor. Olmayacak iş. Dershaneleri meşruiyet zemini oluşmadan kaldırmak ilerde bu karardan geri dönüleceğinin garantisidir."

Arkasından Bekir Pakdemirli ile ilgili haber!

Ak Parti'nin İzmir'den milletvekili adayı olarak  göstermediği Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanı oldu. Bekir Pakdemirli'nin kardeşi Mehmet Pakdemirli ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde rektördü. Görevdeyken KHK ile ihraç edilerek tutuklanmıştı. Mehmet Pakdemirli halen tutuklu...

İçişleri Başkanı Süleyman Soylu...

Süleyman Soylu kusura bakmasın ama kendisi bir zamanlar Ekrem Dumanlı ve Cemaat'in gözdesiydi. Zaman gazetesi ve Ekrem Dumanlı olmasa Erdoğan'ın Süleyman Soylu'yu keşfetme şansı yoktu.
 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Pensilvanya'ya giderek on dakikalık bir görüşme için tüm gece sabaha kadar beklediğini Ekrem Dumanlı açıkladı.
 

Başkan Erdoğan'ın veliahtı Berat Albayrak'ı zaten herkes biliyor. Cemaat okulundan mezun. O da Fethullah Gülen'i Pensilvanya'da ziyaret edenlerden. Fethullah Gülen kendisi açıkladı. Damat beyi burada ağırladık dedi.

Kabinede kaç bakan var?

16 bakan var.

Cemaat ile ilişkisi bilinen bakan sayısı: 5

Berat Albayrak

Süleyman Soylu

Mevlüt Çavuşoğlu

Bekir Pakdemirli

Ziya Selçuk

Bilinmeyenler de varsa... Neler oluyor diye sormayalım mı?

Başkan Erdoğan, Gülen ile barıştı mı?

Anlaştı mı?

Kİm kime gül atıyor. Kim ne oyun kuruyor?

18.632 kişi kamudan  ihraç edilip atılıyor. Fethullah Gülen de bir açıklama yapıyor. İslam Dünyası İrşad ve Tebliğe Muhtaç diyor.

Başkan Erdoğan, Gülen'in yeni projeleri için insan kaynağı mı oluşturuyor?

Hizmet Hareketi içinde yer alan, okullarında okuyan, sempati duyan çocuklar bile tutuklu. Bir tür eğitime tabi tutuluyorlar.

Bu eğitim kimin için?

Gülen ile Başkan Erdoğan anlaştı da dünyaya nanik mi yapıyorlar?

Doğrusu bu süreci kolayca anlamak ve çözmek mümkün değil.

Bu sorular düşünen insanların beyninde cirit atıyor.

Birileri çıkıp da cevap versin diye bekliyorlar.

Diğer bir soru da 15 Temmuz bir tür Harp Oyunu muydu?

Türk Milleti kobay olarak mı kullanıldı?

Sanıyorum bunları bilmek hakkımız.

Ana Muhalefet Partisi CHP kendi iç çekişmelerinden sıyrılıp da bu soruları düşünse, beyninde şimşekler çakar ama onların ciddi işlere ayıracak zamanı yok...

O nedenle bu soruları vatandaş  olarak ben sordum...

Biri de çıkıp mertlik etsin ve soruları cevaplasın!

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Bu kabineyi Fethullah Gülen yapsa daha iyisi olmazdı!
 2. Mucizenin adı Erdoğan?
 3. 28 Şubatçiların Tarihi Rolü Neydi?
 4. Süleyman Soylu için Yüce Divan yetmez İdam edelim!
 5. Erdoğan'ın zekası karşısında şapka çıkaracaksınız!
 6. 25 Haziran 2018 Zafer mi, Hezimet mi?
 7. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Ak Parti'ye tuzak!
 8. Tayyip Erdoğan bu ülkenin gerçeğidir. En delikanlı siyasetçidir!
 9. Cumhurbaşkanına akıl vermek ne haddimize!
 10. Seçimden sonra Ak Parti'ye FETÖ Operasyonu!
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz