Ad
1

GÜNDEM / Yusuf İNAN

Mehmet Baransu'nun Hakan Fidan takıntısı...

Ad
Mehmet Baransu, Balyoz darbe planını deşifre eden yürekli bir gazeteci. Türkiye'de bir çok insana göre “Cesur Yürek” Bana göre de Cesur Yürek... Kendisini, medeni cesareti nedeniyle kutluyorum.

Mehmet Baransu'ya, “bavulcu, bellboy diyenleri” anlıyorum!

Mehmet Baransu'nun yaptıkları her vatanperver gazetecinin hayalindeki davranışlar. O nedenle Türkiye'deki bir çok gazeteci Mehmet Baransu gibi olabilmek için çabalıyor. Ama olamıyor. Kıskananlar, bu fırsat neden bana gelmedi diyenler, gelseydi paraları cebime indirirdim diye düşünenler "bavulcu ve bellboy" diyor...

Cesur Yürek olmak, gerçek bir gazeteci olmak herkese nasip olmuyor.

Geçtiğimiz gün Haberx.com sitesinden Hülya Okur, Mehmet Baransu ile çok uzun bir röportaj yaptı.

Röportajı büyük bir hızla okudum. Röportaj'dan notlar aldım. Birkaç gün de bekledim. Bekledim çünkü Mehmet Baransu'nun iddiaları çok ciddiydi. Röportajın içindeki Baransu'nun duaları çelikten kaleleri yıkacak cinstendi.

Mehmet Baransu'nun duası:

Kıyamet gününde o Hakan Fidan dahil, emir veren kişi dahil, Kabe’de dua ettim, “Allah’ım bu iki ismi %50 sevap, %50 günah ile karşıma çıkart” diye. Tek benim hakkıma kalmalarını istiyorum.

Hakan Fidan'ın inancı ne merkezde bilemem ancak bu dua çok içten geliyor. İçi yanmış bir gazetecinin duası.

Hep söylerim,; “Haklı adam kadar kimse güçlü olamaz...”

Milli İstihbarat Teşkilatı bizim için çok önemli bir kurum. Biz Türkler MİT kelimesini ülkenin "Mikro beyin kalesi" olarak görürüz. İnancımız da öyledir. Hükümetler hata yapsa, MİT kale gibi sağlamdır, bu teşkilat sağduyulu hareket eder. Ülkenin zarar görmesine izin vermez, MİT vatanperverdir, vatanperver insanları korur, kollar...

Mehmet Baransu gibi kahraman bir gazetecinin canından bezecek hale gelmesi çok üzücü. Herkes bilir ki, Balyoz belgeleri bir başkalarının elinde olsaydı, İstanbul'un yarısını satın alırdı. Mehmet Baransu belgeleri satmadı, adalete teslim etti. Karanlık lobileri karşısına aldı. Böyle bir durumda MİT'in Mehmet Baransu'yu koruması ve kollaması gerekirdi.

Mehmet Baransu'nun takip edilmesi, izlenmesi, telefonlarının dinlenmesi, daha da ileri gidilerek ülkedeki kutsal değerleri zedeleyecek hale gelmesi, MİT'in sorgulanmasına yol açar.

TSK'nın düştüğü hataya MİT düşmemeli...

TSK'nın sorumsuz paşaları televizyon ekranlarından bağırıp, yumruğu kendi vatandaşına gösteriyor, teröristler karakolları basıp canlı yayında askerlerimizi şehit ediyordu.

28 Şubat sürecinde yaşananlar, oğlunun yemin törenine alınmayan anneler, başörtülü subay, astsubay eşlerine çektirilen çileler birleşti, Mehmet Baransu'nun duası gibi, Türk Halkının dilinden olmasa bile gönlünden süzülen gönül sızıları olarak o kişilerin imparatorluklarını yıktı...

İnsanlık tarihi şahittir ki, “Zulm ile abad olanın sonu berbat olur...

TSK yeniden Türk Milleti'nin güvenini kazanmalı, MİT de sağduyulu hareket ederek güven kalelerini yıkmamalıdır.

Mehmet Baransu'nun ikinci ciddi iddiası:


“Bu ülkede MİT’in yıllardır ne yaptığını söyleyeyim; telefon dinledi borsa yolsuzluğu yaptı, telefon dinledi millete şantaj yaptı, MİT’in tek yaptığı şey, millete karı-kız göndermek, milletin kirli ilişkilerini yapmak.”

Hakan Fidan'ın bu iddiayı cevaplaması gerekir. Bu iddialar basit bir dernek, basit bir STK için söylenmiyor. Türkiye'nin en önemli kutsalı bir kurum için söyleniyor.

Bu sözlerin bu şekilde ortaya dökülmesi, Türk Milletinin bekasının bekçisi bir kurumun böylesine kirli işlerle birlikte anılması kabul edilecek şeyler değil.


Sayın Fidan bu iddiaları sakin bir ortamda düşünürse, başında bulunduğu kurumun ne denli itibar kaybıyla karşı karşıya olduğunu anlar.

Bir kez daha söylüyorum; MİT, TSK'nın eski paşalarının düştüğü hataya düşmemeli...

İkinci şaşırtıcı iddia; MİT Cemaat çekişmesi / Hükümet Cemaat çekişmesi...

Şeyh Edebali ne demişti?

“Milleti yaşat ki devlet yaşasın. ”

Cemaat gibi yapılar yaşamazsa devlet yıkılır. Bu gerçeği gözü kör olan bile görür...

Mehmet Baransu'nun yarı ciddi bir sözü daha var: “Hakan’a şunu söyleyeyim: “Bana kadın göndereceksen güzel kadın gönder” Belki o zaman bir şey elde edersiniz. ”

Devletin gözü keskin olsun, beni de bilsin, düşmanı da bilsin. Ancak dostunu düşmanını ayırt etsin. Dostlarını düşmanlarla bir kefeye koymasın.

Gelen kadın devlet görevlisi ise, kapılarımızı açarız. “Gelsin görsün. İçimize girsin. Saklayacak bir şeyi olan korksun” deriz.

Gelen kadın tuzak kurmak için geliyorsa, bu affedilemez...

Hala, MİT vatan evlatlarına Barunsu'nun iddia ettiği gibi tuzaklar kuruyorsa, TSK'nın durumuna düşmesi an meselesidir.

Bu ülke yıkılırsa, bölünürse vebali MİT ve TSK'nın yöneticilerin boynuna kalır.

Allah affetse tarih affetmez.

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Sonunu düşünen kahraman olamaz!
 2. Çetin Doğan ve 28 Şubat açıklamaları!
 3. Ukrayna'da dolandırıcılar, uyuşturucu kaçakçıları, Erdoğan ve Ak Parti adını kullanıyor!
 4. İzmir'de tüm başkanlar yenilenecek gibi!
 5. Trump'un Porno yıldızı Stormy Daniels aşkı gerçek mi?
 6. Yunus Emre Enstitüsü'nden haberiniz var mı?
 7. Kemal Kılıçdaroğu namustan bahsedince hatırladım!
 8. Abdullah Gül ve Haşim Kılıç yeni parti mi kuracak?
 9. Nihat Genç'ten Hadi Özışık'a: FETÖ Yandaşı!
 10. Saray Akilleri'nin işi İYİ Parti'yi ve Cemaat'i iktidar yapmak mı?
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz