Ad
10

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Dr. Burhan ÖZFATURA

Azmin Zaferi...

Tüm Türk halkı gibi ben de uzun süredir, stres yaşamaktayım. Bir taraftan ülkenin içine düştüğü çok sıkıntılı, perişan durum, diğer taraftan sömürücü ülkelerin maşası teröristlere karşı Mehmetçiklerimizin verdiği göğüs göğüse mücadele.  Ayrıca, Ağabeyim M. Necati Özfatura'nın bir aydır yoğun bakımda süren tedavisi.

Devamlı dua ediyorum. Ülkemin huzura kavuşmasını Mehmetçiklerimizin zarar görmemesini, Ağabeyimin de şifaya kavuşmasını diliyorum. Tek sığınak olan Cenab-ı Hak'ka yalvarıyorum.

Bu ruh haleti içinde moral olsun diye bir örnek başarı hikayesini aktarmak istiyorum. Psikolog İlknur Peder'in azmini ve başarısını…

- Bu kızımız, Dünya'ya iki kolundan ve bir bacağından mahrum olarak gelmiş.

- Bu önemli eksikliklere rağmen Rabbim (cc) kendisine inanılmaz bir azim, zekâ ve cesaret lütfetmiş. Sıkıntılı geçen yıllarından sonra, 18 yaşında ilkokulu dışarıdan bitirmiş. Bir yıl sonra ortaokul diploması almış. Yine dışarıdan eğitimle lise mezunu olmuş. Üniversite imtihanlarını kazanmış. Ege Üniversitesi’nden psikolog olarak mezun olmuş. Yıllardır kişisel gelişim ve psikolojik danışman olarak görev yapıyor.

- Bu arada "Elim Sende" isimli bir kitabını yayınlamış. Herkesin okuması gereken çok güzel bir eser.

- Konunun, beni mutlu eden, gurur veren yanı da mevcut. Kızımız benim ilk başkanlık dönemimde (1984 - 89) bana mektup yazmış. Ben de kendisine bizzat cevap vermiş, moral aşılamışım.

Bu tablonun herkese örnek olması gerekir. Azmin nelere kadir olduğunu gösteriyor. Ve şimdi bu kızımız başkalarının derdine çare oluyor, moral veriyor, yol gösteriyor. Ayrıca, bu sahada ara elemanı yetiştirmek için de çalışmalar yapıyor. (Ümit ederim ki; Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve Aile Bakanlığı da kendisine destek verecektir.) 

Bu güzel örneği herkesin bilmesini istedim. Böylesine güç tablodan bile nasıl başarıyla çıkılabildiğini aktardım.

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Olmak ya da olmamak...
 2. Baş ustalık dönemi imiş?
 3. Yapılması gerekenler...
 4. Paçalar tutuştu…
 5. Seçim mi, Savaş mı?
 6. Ya Demokrasi, Ya Despotizm...
 7. Ateizm, Deizm...
 8. Vatandaşın Çilesi...
 9. Dijital soygun...
 10. Yoğun propaganda zarureti
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz