Ad
139

. İzmir GÜNDEMİ

Yenilen Aziz Başkan güreşe doymuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili zikzaklarına devam ediyor.
Defalarca aday olmayacağı sinyali veren ancak yine defalarca "Seçime 6 ay kala karar vereceğim" diye de açıklama yapan Kocaoğlu, en son "Seçimin yapılacağı 1.5 yıl sonra belediye başkanlığında 15 yılım dolacak. Yeter de artar bile" demişti.


Biz de bu köşede kaleme aldığımız yazıda Kocaoğlu'na "Sayın Başkan! Çok doğru söylüyorsun, 15 yıl yeter, hatta dediğin gibi artar.


İzmirliye yeterince çektirdin.


Gözünü seveyim bir daha aday olup da hizmet sürgünümüzü uzatma bizim" diye seslenmiştik.
İçimizde İzmir'in kağnı hızında iş yapan Başkan Kocaoğlu'ndan kurtulacağına dair bir ümit belirmişti.
Ancak, arada Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kentin 40 yıllık çöp sorununu 1.5 yıl içinde kurduğu modern bertaraf tesisiyle çözmesi Kocaoğlu'nun başarısızlığını bir kez daha gündeme taşıdı.

MANİSA KİMYASINI BOZDU

Çöpleri halen Harmandalı'nda vahşi depolama yöntemiyle istifleyen Kocaoğlu'nun kimyası, anlaşılan o ki, Manisa'daki tesisin açılmasının ardından bozuldu.


En son "15 yıl başkanlık yeter de artar bile" diyen Kocaoğlu, ağız değiştirdi. Kocaoğlu, önceki gün İzmir'in çöp tesisi sorununu çözmek için yeniden aday olabileceğini söylemeye başladı.


Yahu, sen 13.5 yıl bu sorunu çözememişsin. En son Yamanlar Dağı eteklerinde sorunlu bir arazi bulmuşsun, buna rağmen mağdur edebiyatı yapınca ilgili bakanlıklar da buraya kuracağın tesis için önünü açmış ama sen bu tesisi yine kuramamışsın.


Çünkü, bulduğun yer su kaynaklarının üzerinde olduğu için sorunlu.


En son iki avukatın bu tesise karşı açtığı davada bilirkişi olumsuz görüş bildirdi ve buraya çöp tesisi kurulamayacağını rapor etti. Sen şimdi itiraz edip bundan sonrası için yargıdan bir mucize çıkmasını bekliyorsun.

BİR SEN ANLAYAMADIN

Yani, sen 13.5 yılda çöp tesisi için uygun bir yer bile bulamamışsın, hala konuşuyorsun.
Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali yeniden güreş istiyorsun.


Hadi tesisin inşaatına başlamış olursun da çıkıp, "Başladığım işi bitirmek için bir kez daha aday olacağım" dersin anlarız... Ama sen daha yerini bile belirleyemediğin bir tesisi yapacağını vadederek bir daha aday olabileceğini söylüyorsun...


Sayın Başkan, İzmir'i yeterince oyaladın. Senin bu işi yapamayacağını tüm İzmir hatta tüm Türkiye anladı, ama sen hala anlayamadın. Lütfen, Manisa'yı görüp heyecana kapılarak "Bu işi çözmek için 5 yıl daha başkanlık yapacağım" deme. İzmir'in bir 5 yılını daha heba etme...

 

ERHAN GÜLENÇ / YENİ ASIR

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Akşener mi, İnce mi?
 2. CHP’ye suikast mı yapılıyor?
 3. Muharrem İnce İzmir'de neler yaptı?
 4. AK Partili de istifa eder!..
 5. ''İzmir’de ithal vekilleri seçimden seçime görüyoruz''
 6. CHP, İzmir’de 'güç kirlenmesi' yaşıyor
 7. İzmir CHP'de Yeni dönemde kimler olmalı, kimler olmamalı?
 8. Abdullah Gül'ün eniştesi neler yazdı?
 9. Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de nasıl faka bastırıldı
 10. O uyarının adresi, Aziz Kocaoğlu olmalıydı…
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz