Ad
171

Küresel Gündem / H. Yusuf İNAN

Hizmet Hareketi'nden FETÖ'ye Cemaat ve Tarikatların Son Durumu! - 2

Siyasi liderlerin klişe bir sözü var “Ülkeyi böldürtmeyiz”. Ülkedeki oluşan fotoğrafa iyi bakın ülke bölündü mü, bölünmedi mi?

Ak Parti Genel Başkanı / Cumhurbaşkanı Erdoğan Rabia işareti yaparak "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" derken, Türkiye'nin bugünkü manzarasına bakınız... 
 

Ayrıca Türkiye denildiğinde sadece Osmanlı'dan arta kalan dar bir coğrafya akla gelmiyor. Adriyatikten Çin Seddine kadar geniş bir coğrafya biz sizin bir parçanızız diyor.

 

Osmanlı bir Balkan Devleti'ydi der bazı yazarlar.

Türkiye Balkanlardaki köklerini unutamaz. Ortaasya'dan vazgeçemez, uğruna binlerce şehit verdiği İslam Dünyası'nı yok sayamaz. Unutsanız da, yok da saysanız tarihi geçmişimiz bizi rahat bırakmaz, bırakmıyor.

 

28 Şubatçıların Türkiye'yi kaosa sürüklediği günler geride kalmış, Yenilikçiler olarak ortaya çıkan Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye'yi dünya halklarının kıskandığı bir ülke haline getirmişti.

Her ne olmuşsa oldu ve bir anda mevsim kışa döndü. Türk Milleti'nin hala anlayamadığı olaylar zinciri bir kuşağı daha pısırık, ezik, korkak ve kindar yaptı.
 

Birileri Türk Milleti'nin çocuklarını biçiyor, baltayı da Ak Parti ve Erdoğan'ın boynuna asıyor.

Türkiye durup düşünmek zorunda,  Ülke nereye gidiyor diye sormak zorunda.

Ne idüğü belirsiz bazı kişiler sosyal medya üzerinden terör estiriyor. İnsanlar bir birlerine “terörist” damgası vuruyor.

Yargısız infazlar, mağduriyetler  can yakıyor.

Kimse duymuyor.

 

Türkiye en kritik seçim sürecine girmiş, iktidar partisi var olma, yok olma mücadelesi veriyor. Birileri de yargısız infazlara devam ediyor. Türk Milleti'nin damarına damarına basıyor.

 

Sanki yangından mal kaçırır gibi 300 asker için gözaltı kararı veriliyor.

Böyle bir ortamda Ak Parti'nin yeniden eski gücünü elde etmesi mümkün mü?

 

Birileri çıkıyor Ak Parti'ye en büyük desteği veren Ülkücü Camaia'nın önder isimlerine operasyon yapıyor, sırtında küfe küfe oy getiren insanları kaçırtmaya çalışıyor, kimse tınmıyor.

Ak Parti uyuyor. Ak Saray'ın altı oyuluyor kimsenin haberi yok. Devlet Bahçeli iktidarı komadan çıkaracak bir formül ortaya atıyor, hala kimse kendilerine uzatılan can simidinin farkında değil.

Bir tek jöleli can simidini görüyor, onu da dikkate alan yok.

Seçim öncesi emekliye 1000 liralık ikramiye Haziran ayının ilk haftası ödenecek. Bu haber bile iktidara nefes alma imkanı verdi.

 

Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç'ın tahliyesi de mesaj niteliği taşıyor.

 

Ak Parti seçim öncesi gerçek anlamda rahatlamak istiyorsa, cezaevlerine doldurduğu çoluk çocuğu serbest bırakacak. Af demiyorum. Hiçbir hukuki dayanak olmadan hapse atılan yığınları serbest bırakacak.

Birileri aklına eseni FETÖCÜ / Terörist ilan ediyor, Ak Parti Hükümeti masum kitleleri hapse atıyor.

Mağdurların ahı arşı deliyor, kimse duymuyor.

Star yazarı Selahaddin E. ÇAKIRGİL uyarıyor;
 

“Darbe hıyanetine direkt ve aktif olarak katılmış olan asker, polis gibi silahlı güçler ve yargı mensupları, yüksek bürokrat veya onları desteklemiş olan büyük para babaları hariç, darbede aktif olarak parmağı bulunmayan,  taraftar durumundaki kimselerden onbinlerin yoğun bir tutuklama kampanyasına muhatap olmalarının, F.G ve cemaatine hiç sempati duymamış olan kitlelerin vicdanında bile bir rahatsızlık meydana getirdiği unutulmamalıdır. Bu konuda seçim atmosferinde kamu vicdanına merhem olacak şekilde bir daha düşünülmelidir.”

*

Devamı yarın...

 

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Erdoğan'a suikast iddiası gerçek olabilir mi?
 2. CHP dini keşfetti, oyları arttı!
 3. MHP'de deprem, İYİ Parti'ye taze kan!
 4. Hizmet Hareketi'nden FETÖ'ye Cemaat ve Tarikatların Son Durumu! - 2
 5. Hizmet Hareketi'nden FETÖ'ye Cemaat ve Tarikatların Son Durumu! -1
 6. Meral Akşener'e Perinçek ve Uzan Markajı!
 7. Cumhurbaşkanı Erdoğan oyuna mı getirildi?
 8. Akşener'in İYİ Partisi'nde Cemaat'ten kimse yok-muş!
 9. Ukrayna'da Türkiye'yi ve Türk Kültürünü Bayraklaştırmanın bedeli!
 10. Ak Parti neden birbirinden uzaklaştı, neden inişe geçti?
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz