Ad
171

Küresel Gündem / H. Yusuf İNAN

Unutulan halk Romanlar...

Ad

Türkiye'de seçimden seçime hatırlanan Romanlar hep vaatlerle uyutulmuşlardır. Ak Parti İzmir eski İl Başkanı Av. Ömür Kabak'ın Roman Açılımı kendisi il başkanlığından gittikten sonra yalan oldu. Romanların adayı Cemal Bekle ya listeye alınmadı, ya da çok gerilere konuldu.

Cemal Bekle 2015 seçimlerinde Ak Parti İzmir'den 5. sıraya konuldu. İzmir'de iddialı olmayan Ak Parti Cemal Bekle'yi TBMM'ye götüremedi. CHP'nin Roman adayı Özcan Purçu ise TBMM'ye gitti. Çünkü CHP Romanlara karşı samimi davranmış, seçilebilecek yerden aday göstermişti. Herkes bilir ki Ak Parti'nin İzmir'den TBMM'ye götüreceği vekil sayısı bellidir.

Uzun sözün kısası Ak Parti Romanların oyunu aldı TBMM'ye götürmedi.

Romanlar deyip geçmeyin. HDP 2015 seçimlerinde Sedat Zımba'yı Edirne 3. sıra adayı olarak gösterdi. Edirne'de oyların yüzde 2.67'sini alan HDP milletvekili çıkaramamıştı.

Cemal Bekle 24 Haziran 2018 seçimlerinde de Ak Parti İzmir'den aday gösterildi. Bekle bu sefer de kritik bir yerden 4. sıradan aday gösterildi. Ak Parti'nin büyük oy kaybettiği bir dönemde İzmir 1. Blge 4. sıra seçilecek bir yer değil. Buna rağmen Cemal Bekle sabır ve sadakatle çalışıyor.

Romanlar sadık insanlar. Sabırlı, cefakar insanlar. Bu insanları onore etmek, derme çatma evlerden kurtarmak insanlık görevidir.

Romanlar apartman dairelerine hapsedilemez ancak müstakil, arazisi olan bir bölgeye yerleştirilirse ülke ekonomisine de büyük katkıları olur.
 

Bu arada İYİ Parti'nin Roman adayı var mı diye sormuyorum. Onlar seçime girip girememe gibi ilginç badirelerden atlatıldığı için Romanları düşünecek vakitleri olmadı. O nedenle de İzmir'den bir Roman aday göstermeyi akıl edemediler.

İYİ Parti'nin İzmir ve Türkiye genelindeki teşkilanması biraz amatör oldu. Ne bulduklarsa, kim istediyse onlarla yola çıkmak zorunda kaldılar.

İzmir'deki vebal Müsavat Dervişoğlu ve kurucu İl Başkanı Yıldırım Ulupınar'ındır...

Başbuğ'un Romanların içinde de ciddi örgütlenmesi vardı. Başbuğ'un MHP'si ırkçı değildi. O Osmanlı Modeli bir siyasi parti kurmuştu. Türkiye'de yaşayan her kesimi kucaklıyordu. Terörün karşısında dik dururken, Vedat Güldoğan gibi, Yılma Durak gibi Doğu'nun Başbuğlarını çıkarmıştı.

Başbuğ'un izinden gidiyorum gibi yapan İYİ Parti'nin bu anlamda bir planını göremedim.

Varda görememişsem gözlük numarama verilsin!

 

(Cemal Bekle Roman mahallesinde...)

Seçimi almak istiyormusunuz?

Romanları ıskalamayın... Hele hele İzmir'de Romanları görmezden gelmeyin.

Akşener'in danışmanları uyuyor mu?

Nerede İYİ Parti'nin  Romanlarla ilgili planı?

Anketler yalan söylüyor demeyin...

Siz halka kendinizi anlatamıyorsunuz...

Yeniçağ yazarlarının şişirmesine aldanmayın, İYİ Parti oyları yükselmiyor..

Bu fotoğrafa göre yükselmesi de zor...

 

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Atilla Kıyat sütten çıkmış ak kaşık!
 2. Berna Laçin yalan mı söylüyor?
 3. Dilipak ve İnönü Dönemi / Dilipak ve Erdoğan Dönemi
 4. Güvensizlik çok tehlikelidir.
 5. Erol Tangut Tutuklandı, Muharem İnce değil!
 6. Unutulan halk Romanlar...
 7. Darbe emri Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mı?
 8. Azerbaycan deyip geçmeyin, bölgenin liderliğine oynuyor!
 9. Bir FETÖ Borsası da Ukrayna'da!
 10. Akşener ve İYİ Parti'ye gerçekleri anlatmak!
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz