Ad
27

Rüyaların tabirleri www.tabirci.com sitesi tarafından yapılmaktadır... Rüya TABİRCİ

Yeni bir siyasi parti kuruluyor...

Ad
Görülen Rüya:

Merhabalar ben rüyamda bir binanın içindeyim. Orada kahverengi bir kapı var ve o kapı açık. Orada bir masa var. Orada CHP Genel Başkanı Deniz Baykal var. Üzerinde mavi-lacivert tonlarında ama sanki grimsi lacivert gibi bir takım var. Olduğundan çok çok daha zayıf ve daha genç. Boynunda da okuma gözlükleri asılı. Ortam çok kalabalık...

Böyle sıralar var, insanlar oturuyor benim etrafımda kalabalık. Sanki TBMM'deki partilerin kendilerine ait grup toplantılarının yapıldığı salonlar gibi ama o kadar geniş değil. Ben Deniz Baykal ile konuşuyorum.

"Aaa burası CHP'nin salonu mu? diye soruyorum.

Deniz Baykal ise gülümseyerek "Halk Partisi'nin C harfi yok " diyor. Benimle dalga geçer gibi konuşuyor. Ben açıkçası biraz bozuluyorum. “Ne oluyor ya altı üstü bir C harfi midir, sonuçta CHP işte" diyorum.

Deniz Baykal'ın hemen yanıbaşında güya benim sevdiğim kişi varmış ancak gerçekte sevdiğim kişi değil, başka biri ama rüyada farklı biri işte. Deniz Baykal bana " Seni seven de sana yakın olan da hata eder" gibi birşey diyor ve yardımcıları olduğunu düşündüğüm kişiler suratıma kapıyı kapatıyorlar. Ben inanılmaz bozuluyorum...

Kapıda küçücük bir tabeleda HP yazıyor (CHP'nin C'si yokmuş gerçekten). Ben kapıda duruyorum içerden benim hakkımda bir şeyler söylüyor, benim sevdiğim kişi de cevap veriyor ve ben yanlış anlıyorum onun benim hakkımı savunmadığını sanıyorum. Yanımdaki arkadaşa soruyorum o da bana “İçerde senin hakkını savunuyordur merak etme o seni savunur “ diyor ve ben galiba ikna oluyorum.

Hemen yan taraftaki kapı sonuna kadar açık ve oraya giriyoruz içeri müthiş kalabalık, o kadar geniş bir salon ki ağzına kadar yaşıtım olan insanlarla dolu. Orası da AKP’nin salonuymuş. Tıpkı üniversite anfisi gibi çok geniş ve yukarılara doğru sıralar dolu. Yanımdaki arkadaşla ki kendisini gerçekte tanımıyorum geçip bir sıraya oturuyoruz . Orada ellerimizde kağıtlar var ve biz AKP’den siyasete atılıyormuşuz, bir şeylere aday gösteriliyormuşuz. Ben hayatımdan gayet memnunum. AKP’nin siyasileri gelip bize durumu anlatacaklarmış onları bekliyormuşuz. Bizleri gruplara ayırmışlar ve gruplar halinde aday gösteriliyormuşuz. 1 veya 2 ön sıramda oturan yine akranım olan oldukça güzel bir kız ki kendisi benim adaşımmış yüzünü bana dönüp elindeki imzalı kağıdı gösteriyor adı soyadı ve imzasının olduğu bir kağıdı göstererek “ Biz adaşız ikimiz aynı grupta olalım” diyor. Ben de o esnada elindeki kağıttan ismini okuyorum imzasına bakıyorum ve “ Evet gerçekten de adaşız ne güzel bir şey bu” diyorum. Sonra biz bahçeye çıkıyoruz herkes grup değişikliği yapmaya çalışıyor bizde yanımdaki arkadaşla grup değişikliği yapıp yapmamayı konuşuyoruz. Ama ben içimden hep “ Benim siyasetle işim ne, siyasete niye atılıyorum anlamıyorum” diye düşünüyorum.

Rüyanın Tabiri:

Rüyanız gerçek anlamda halkın sesi olabilecek kabiliyette bir siyasi parti kuruluşuna, ortaya çıkma hazırlığına işaret etmektedir.

Kurulacak partinin genel başkanı bir kadın veya aynı görüşte bir kadın ve erkek tarafından kurulacağına işaret etmektedir.

Partinin kuruluşu gayet kolay olacak ve kısa sürede büyük çaplı kabul görecek.

Ortaya koyduğu hedefleri büyük ve zor olacak.

Lider kadrosu çok güçlü insanlardan oluşmayacak. Ancak kısa sürede etkilerini hissettirecekler...

Erkek liderin devamlı akıl danıştığı bilge bir adam var. O insandan aralıksız yardım ve destek görecek..

Parti halka dayanarak yola çıkacak. Tüzüğü ve felsfesi halk olacak. Eşit temsil, özgürlükler ön plana çıkacak.

Genç ve eğitimli kesimin ilgisini çekecek. Bazı zor ve aşılması imkansız engelleri aştıktan sonra hızla büyüyecek.

Partiye hakperest solcular ilgi gösterecek.

Partinin bir diğer özelliği ise, dini düşünceye saygı göstermesi, desteklemesidir.

Partinin lokomotif isimleri muhalif olmakla tanınıyor...

Rüyaların Tabirleri Tabirci.com sitesi tabircileri tarafından yapılmaktadır.
Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Tabirci.com çok yakında İngilizce ve Rusça hizmet verecek!
 2. Rüyada Abdest görmek
 3. Rüyada Soğan görmek
 4. Rüyada Abdest görmek
 5. Kıbrıs Alev Alev yanıyor, deprem oluyor
 6. Rüyada gaz çıkarmak, yellenmek, osurmak!
 7. Rüyada Dayak görmek ne anlama gelir?
 8. Başbuğ Türkeş Ümit Özdağ'ı neden veto etti?
 9. Tabirci.com "Yönetimdeki kişi azledilecek" demişti, azledildi!
 10. Rüyada kız kardeş ile evli olmak!
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz