79

Herkese Açık, Her Konuya Uygun Kürsü - Siz de Paylaşımlarınızı Bize Gönderin.... Serbest KÜRSÜ

Sinan Oğan'ın avukatından açıklama!

Ad
Alın size Türkiye hukuku ve adalet anlayışı.
Bir hukuk adamının çığlıklarına herkes kulak vermeli.
 Bu mudur demokrasi?
 
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Müvekkilim Sayın Sinan Oğan’ın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden hukuksuz ihracı ile ilgili Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde yapmış olduğumuz itirazımız bugün itibariyle karara bağlanmıştır.
 
Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu bu karar hukuken kabul edilemez niteliktedir. Dava aşamasında dava dilekçesinde ismine yer vermiş olduğumuz bazı Merkez Yönetim Kurulu üyelerine toplantı ile ilgili haber ve bilgi verilmeksizin usulüne uygun olmayan şekilde ve MYK toplantısı yapılmadığı halde imza dolaştırmak suretiyle alınmış olan MYK kararı uyarınca müvekkilim Sayın Sinan Oğan partisinden ihraç edilmiştir.
 
 Bununla ilgili hususlar delil ve ispatları ile mahkemeye sunulmasına rağmen, bu hususlar nedeni anlaşılamayan bir şekilde mahkeme hakimince dikkate alınmamış, davayı doğrudan etkileyecek olan iddialarımız tamamen görmezden gelinmiştir. Bunun yanı sıra, tüm bu taleplerimizin mahkeme tarafından gerekçe gösterilmeksizin ve hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde reddedilmesi üzerine tarafımızca reddi hakim talebinde bulunulmuş ve bu talebimiz dahi yine mahkeme tarafından reddedilmiştir.
 
Tüm bu hususlar dahilinde hukuki dayanaktan yoksun olan bu kararlara karşı müvekkilim Sayın Sinan Oğan’ın gönül verdiği partisi ile hukuki bağının da devamı için her türlü yargı mercii nezdinde itirazlarımız yapılacak olup, hukukun ve adaletin tecellisi adına sürecin sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
Sinan OĞAN Vekili
 Av. Kürşat ERGÜN
------------
Bu topraklarda “kötülüklerin çoğu kez din perdesine bürünmüştür “Bizi yanlış yola sevk eden kötülükler, bilesiniz ki, çoğu kere din perdesine bürünmüştür. Saf ve temiz halkımızı şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… Görürsünüz ki, milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar hep din kisvesi altında küfür ve kötülükten gelmiştir. Onlar her türlü hareketi dinle karıştırırlar. Hâlbuki elhamdülillah hepimiz Müslümanız, hepimiz dindarız; artık bizim dinin gereklerini öğrenmek için şundan bundan derse ve akıl hocalığına ihtiyacımız yoktur…”
Atatürk bu sözleri 1923'te söylemişti. Aradan 94 yıl geçti.
“Bizi yanlış yola sevk eden kötülükler” bugün yine çoğunlukla “din perdesine bürünmüş” değil mi?
Bugün de “saf ve temiz halkımızı şeriat sözleriyle aldatanlar” yok mu?
Bugün de “milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar hep din kisvesi altında küfür ve kötülükten” gelmiyor mu?
Bugün de birileri, “her türlü hareketi” dinle karıştırmıyor mu?
Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Sinan Oğan'ın avukatından açıklama!
 2. Bahçeli Bıyıksızları İhraç Ediyor!
 3. Kosova’nın Türk düşmanı kendi bacağına sıkıyor
 4. TÜRKİYE DE ÇİĞ SÜT ÜRETİLMEMİŞ AZALMIŞ KALMAMIŞ SANAYİCİNİN NEDEN UMURUNDA DEĞİL ?
 5. Yunan hükumeti mi?
 6. Fitre vermenin önemi, kimlere verilir?
 7. Balkanlarda Balkanlaşma nasıl biter?
 8. AKP İKTİDARI POLİSE VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI
 9. AK PARTİ DEĞİŞİR (Mİ) ?
 10. Karşıyaka Atatürk ve Kadın Hakları Anıtı Yıkılmasın !
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz